reklam

15 Temmuz 2009 Çarşamba

Sıkı Aynasızlar - Hot Fuzz film izle film

Gösterim Tarihi : 13 Temmuz 2007
Yönetmen : Edgar Wright
Senaryo : Edgar Wright , Simon Pegg
Görüntü Yönetmeni : Jess Hall
Müzik : David Arnold
Yapım : 2007, İngiltere , 121 dk.
Tür : Aksiyon

Oyuncular
Simon Pegg (Nicholas Angel) , Martin Freeman (Met Sergeant) , Bill Nighy (Kenneth) , Robert Popper (”Not” Janine) , Joe Cornish (Bob) , Chris Waitt (Dave) , Billie Whitelaw (Joyce Cooper) , Nick Frost (Danny Butterman)


Nicholas Angel, Londra polis teşkilatının gelmiş geçmiş en başarılı polislerinden biridir. Diğer polislerden %400 oranında daha fazla tutuklama yapması ile kırmış olduğu rekor ve üstün çalışma temposu ile en dikkat çekici polistir.

Fakat bu durum, bazı sakıncalara da yol açmaktadır. Nicholas’ın bu başarısı, diğer polis memurlarının morallerini ve motivasyonlarını kötü yönden etkilemektedir. Böylece üstleri, Nicholas’ı yeteneklerinin çok dikkat çekmeyeceği bir yere göndermeye karar verirler. İnsanların, neredeyse suç işlemenin ne demek olduğunu bile bilmedikleri, son derece sakin bir Sandford kasabasına gönderilir.

İyi niyetli ama bir o kadar da sersem bir polis memuru olan Danny ile de ortak olmak zorunda kalan Nicholas için bu sakin yaşama alışmak son derece zordur. Fakat hiç beklenmedik bir anda patlak veren olaylar, Sandford’un aslında sanıldığı kadar sakin ve suçtan uzak bir yer olmadığının kanıtı mıdır acaba? Nicholas’ın beklediği hareket yeniden ayağına gelmiş gibidir.

2004 yapımı Shaun of Dead filmi ile hem gişe hasılatı hem de sahip olduğu ödüllerle bir çok başarı elde eden Edgar Wright ve Simon Pegg ikilisi, bir anlamda sanki o filmin devamı niteliğinde çekilen Sıkı Aynasızlar ile de yine dikkatleri üzerlerine çekiyorlar.

1. Parça


2. Parça


3. Parça


4. Parça


5. Parça


6. Parça


7. Parça

0 yorum: